12.9.13

windfall.

Do niedawna połączenie jeans plus jeans uchodziło za mało ciekawe, a nierzadko ocierało się po prostu o kicz. I tak jak jeszcze jakiś czas temu białe kobiece buty były synonimem braku dobrego gustu, tak chociażby w sezonie wiosna-lato 2013 były już absolutnym hitem. Czy to oznacza, że trendy umierają? Od jakiegoś czasu mówi się o tym w kuluarach i coraz głośniej również otwarcie mówią o tym sami projektanci. Smutny to widok mijać na ulicy dziewczynę, która na siłę i widać, że wbrew własnym upodobaniom ,ubrana jest kropka w kropkę jak to proponują giganci domów mody czy chociażby sieciówki. Skoro jednak rozważania o końcu ślepego podążania za trendami zaczynają dochodzić już z samej ,,góry" to czy oznacza to początek odchodzenia od stylu fast-fashion na rzecz tego bardziej świadomego wybierania rzeczy w których czujemy się świetnie i jednocześnie rezygnowania z wielu ubrań kiepskiego sortu i przemyślanego wyboru tych droższych ale jednocześnie o świetnej jakości?
Co myślicie na ten temat?
Ściskam Was mocno,
besos,
BC
Until recently, the total jeans look was seen as a boring combination or often openly as a trashy look. And the same was for example with white shoes which long time were synonym of tastelessness and now, in the past spring-summer season were absolutely must-have. Does it means that trends die? There is no more only behind scenes talks but the top designers talk about that topic openly. Are we ready for slow-fashion instead of buying many clothes but frequently poor quality or simply unnecessary?
What do you think about it?
Hugs and kisses,
BCJeans, bracelet: Mango
Blouse: Stradivarius
Bag: Zara
Heels: Bershka


10 komentarzy:

 1. Masz świetny styl, podoba mi się całość !

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zdjecia ;)
  Super!

  http://closertotheedgeblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny zestaw. Świetna bransoletka.
  Zapraszam
  www.femmfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham ten kolor szminki! :* Kasia - niedługo nie będzie kwiatów na wianek ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. tak było i będzie moim zdaniem, że niektórzy ludzie, którzy są bardziej 'świadomi' ubierają się po swojemu, a kiedyś zaczynali od ślepego podążania za tłumem :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. great post!
  You've got a beautiful blog!
  would you love to follow each other (also on lookbook)? :)
  let me know on my blog!
  xoxo Cecilia http://smilesavenue.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne buty i torebka, w ogóle bardzo podoba mi się Twoja stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna torebka i buty <3

  http://closertotheedgeblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń